Efter en härlig termin med fantastiskt fina julkonserter, dansshower och teaterföreställningar är det nu äntligen dags att få lite ledighet, få koppla av och umgås med våra nära och kära. Vi hoppas ni kommer ha en härlig julledighet och skickar lite information inför nästa termin.

START AV KULTURSKOLAN

Vecka 3 den 15 januari startar kulturskolan igen

KURSER OCH ÅTERANMÄLAN FÖR VÅREN 2024

Kurskatalogen för våren 2024 öppnar den 19 december och då kan ni:

  • Återanmäla er och tacka ja till fortsättning av er kurs. Alla som vill fortsätta på kulturskolan behöver tacka ja genom sitt konto på studyalong.se logga gärna in med ditt bankID.
  • Det behövs för att vi ska kunna föra närvaro, för vår statisk men framför allt för att de som väntar på en plats behöver få besked när det finns lediga platser.
  • Om ni inte vill behålla er plats ska ni avboka den.Hitta nya kurser. Om ni är intresserade av någon ny kurs så går ni till vår kurskatalog på studyalong.se/osthammarHär hittar du det utbud vi har per ort och ni kan antingen boka eller lämna en intresseanmälan.

Ha en riktigt härlig jul så syns vi nästa år!
Kulturskolans personal